Historie

Historie plesů malých pivovarů se začala psát v roce 2011. Tehdy v zimě jsme si poprvé ve společenském v Bolevecké Sokolovně zaplesali u mnoha druhů piv z menších pivovárků.

Následoval rok 2012 a dva plesy, 2013 a tři plesy a konečně od roku 2014 již stále čtyři plesy z nichž poslední byl vždy narozeninový (k výročí otevření KMP v Nádražní ulici). Letošní plesovou sezónou (2019) navážeme na loňský první pivní maškarní ples. Masky a kostýmy se povedly, tak doufáme, že letos bude laťka ještě překonána.

Vždy jsme mohli ochutnávat 18 druhů piv. Kolik se jich dohromady vypilo, omylem rozbilo nebo rozlilo, na poslední chvíli doneslo na záchod, odneslo s sebou atd. si už nikdo nepamatuje. Jisté je, že na plesech se nikdo (alespoň z našich zdrojů) nikdy nenudil a každoročně se rád vrací. Možná i proto, aby si připomněl to, co už si tak dobře nepamatuje.

Za dobu trvání bylo mezi Vás rozděleno několik tisíc sklenic s datem plesu nebo  sklenic z tomboly. Je opravdu velmi potěšující, když se s tímto sklem poté setkáváme během roku i na jiných akcích.

Děkujeme za dosavadní důvěru a pevně doufáme, že se letos opět setkáme na parketu a užijeme si večer!

Za všechny z KMP

Petr S.